Kiedyś wynalazki – dziś rzeczywistość cz.1

Drukarka 3D

Twórcy filmów science-fiction chętnie roztaczają przed widzami kolorową wizję fantastycznej przyszłości, w której ludzie
w codziennym życiu korzystają z coraz to nowych osiągnięć techniki. Innowacje technologiczne, choć nie tak zaawansowane jak w filmowej fikcji, szturmem wdzierają się w nasze życie . 

Z racji tego, że  urodziłam się w XX wieku mogę pokazać Wam  i porównać technologię kiedyś, a dziś przedstawiając Wam 9 według mnie najciekawszych ciekawostek  techniki , z których korzystamy na co dzień .

Drukarka 3D

Można dzięki nim zaprojektować i wydrukować przedmioty, mechanizmy, a nawet części do auta! Ze względu na wysokie ceny drukarki 3D nie są jeszcze rozpowszechnione, ale wiemy wszyscy, że elektronika tanieje. Dlatego w najbliższym czasie  spodziewajmy się wojen producentów, co zaowocuje spadkiem cen.

Składane smartfony

Składane smartfony

to najbardziej spektakularna nowinka technologiczna ostatnich miesięcy. W latach 90-tych  dwudziestego wieku, szczytem moich marzeń był telefon komórkowy z wysuwaną ANTENĄ. Byłam przeszczęśliwa, że mogę zadzwonić i napisać sms (tak, tak nic innego nie wchodziło w grę).

Następca standardu sieci komórkowej 4G czyli 5G to jedna z najbardziej oczekiwanych nowości na rynku mobilnym. Oferuje bardzo szybką transmisję danych, dużą niezawodność i bardzo małe opóźnienia, co znacząco ułatwi korzystanie z szeregu usług sieciowych. Błyskawiczny przesył wielogigabajtowych plików pozwoli na komfortowe oglądanie w streamingu obrazu 4K oraz pracę i rozrywkę w chmurze.

5G przyczyni się do rozwoju inteligentych domów i miast oraz autonomicznych pojazdów, a także automatyzacji przemysłu.

wirtualne testowanie makijażu

 Google oddało w ręce kobiet nowe narzędzie, które umożliwia wirtualne przetestowanie makijażu. W ten sposób można szybko sprawdzić, jaki będzie pasował do ich cery. Mało która kobieta jest na tyle odważna, by wyjść z domu bez makijażu. Dobranie odpowiednich kosmetyków do odcienia cery nie jest jednak łatwe i wymaga sporo biegania po sklepach oraz testowania produktów różnych firm. 

Nowe narzędzie może zaoszczędzić kobietom sporo czasu, a także pieniędzy. Nie będą bowiem musiały wydawać ich na produkt, który nie spełnia ich oczekiwań. Póki co narzędzie dostępne jest tylko w USA, ale być może w niedalekiej przyszłości trafi także na pozostałe rynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *