10 sposobów na poprawę humoru.

Prawie każdemu z nas od czasu do czasu coś się nie udaje i mamy gorszy dzień. Prawdopodobnie doświadczyłeś dnia lub chwili, kiedy dopadł Cię zły nastrój i nic  Ci nie wychodzi. Ale jest na to rozwiązanie!

1  Posłuchaj ulubionej piosenki.

Każdy ma jakiś ulubiony kawałek który poprawia nastrój i daje pozytywnego kopa, więc warto to przetestować.

2  Myśl pozytywnie.

Od zawsze pozytywne myślenie jest dowodem na bardzo szybką zmianę nastroju. Wystarczy na każdy problem spojrzeć z innej perspektywy. Z każdej sytuacji jest wyjście bądź rozwiązanie tylko trzeba go poszukać, a wszystko będzie dobrze.

3  Spotkaj się z przyjaciółmi.

Nic tak nie poprawia humoru jak wsparcie ludzi na których zawsze możesz liczyć i w ich towarzystwie czujesz się wyśmienicie. Takie spotkania zawsze są miłe i dają wiele korzyści. Każdy lubi pomagać i czuć, że jest potrzebny.

4  Zrób coś zupełnie nowego.

Wyjście ze strefy komfortu wymaga odwagi, ale jeżeli zrobimy coś zupełnie nowego coś czego się baliśmy to gwarantuję, że uczucie będzie niesamowite, a problemy staną się niezauważalne.

5  Zrób jakąś aktywność fizyczną.

Udowodnione jest, że sport to zdrowie dlatego warto trochę się poruszać. Po ćwiczeniach wydzielają się endorfiny czyli hormon szczęścia. Nikogo nie trzeba przekonywać, że są one gwarantem dobrego samopoczucia.

6  Poczytaj dobrą książkę.

Przeczytanie dobrej książki pozwoli nam zapomnieć o troskach. Książka potrafi zabrać nas  w podróż, a nasza wyobraźnia sprawi, że będziemy w innej rzeczywistości. 

7  Spraw sobie prezent.

Dostawanie prezentów jest fajne ale obdarowywanie kogoś jest jeszcze lepsze, dlatego zrób sam sobie prezent i bądź szczęśliwy. Na pewno jest coś co chciałeś sobie kupić może to jest ten moment kiedy warto to wykorzystać aby poprawić sobie humor.

8  Bądź wdzięczny.

Wdzięczność jest to coś bardzo ważnego w naszym życiu, ale w pędzie życia rzadko dostrzegamy rzeczy za które powinniśmy dziękować i być wdzięczni. Wiele osób ma zdecydowanie gorzej i potrafią cieszyć się chwilą. Dlatego warto się zatrzymać i dostrzec to co mamy, a nie skupiać się na tym co chcemy mieć.

9  Przytul się do kogoś kogo kochasz.

Kiedy ostatni raz przytuliłeś się do kogoś? To naprawdę pomaga ale musi to być szczere. Poczuj bicie serca. Dotyk okazuje się wyjątkowo ważny dla naszego rozwoju, inteligencji i zdrowia.

10  Zjedz coś dobrego.

Ulubiony posiłek, a może coś czego jeszcze nie jadłeś. Jest takie powiedzenie Polak głodny, Polak zły. Więc trzeba zjeść dobry posiłek i wtedy wróci dobry humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *